Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Gradatie de merit
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Gradatie de merit

Buna ziua,
Lucrez in invatamant, sunt titulara.
Din octombrie 2013 sunt in concediu de ingrijire a copilului, teoretic, pana in 30 aprilie 2015.

va rog sa imi spuneti daca am dreptul sa particip la concursul pentru obtinerea gradatiei de merit in acest an scolar. Stiu ca am contractul de munca suspendat pentru concediu de ingrijire copil, dar revin la lucru pe parcursul anului scolar 2014-2015.
Aveti dreptul sa participati la concurs la intoarcerea din CIC. Oricum nu aveti pentru ce concura, ca anul acesta nu exista gradatii disponibile.
va rog sa imi spuenti unde scrie in lege ca nu am dreptul sa particip acum la concursul pentru obtinerea gradatiei de merit, daca revin la lucru din CIC in septembrie 2014.
Cu tot respectul, nu v-am cerut parerea personala ci cea profesionala.
In Bihor de dau gradatii de merit.
In Codul muncii. Aveti contractul de munca suspendat. Alta era situatia daca aveati gradatie si intrati in CIC in intervalul de timp in care primeati gradatia.
:offtopic:

Observatiile privind profesionalismul si parerile personale nu conving pe nimeni sa va acorde atentie. Daca reveniti pe acelasi ton, inchid topicul.
Si linistiti-va, ca nici Bihorul nu sta mai bine la gradatii!
puteti inchide topicul.
Cornel Vasile, Consilier juridic