Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida dublă şi ... Deducere cheltuieli
Discuție deschisă în Contabilitate - partida dublă şi obligaţii fiscale declarative pentru societăţile comerciale

Deducere cheltuieli

Am si eu rugamintea sa imi spuneti cum se procedeaza cu facturile de utilitati daca noi am inchiriat un spatiu cu contract si facturile de lumina, securitate, apa etc. sunt pe numele persoanei de la care am inchiriat spatiul.
Multumesc.
Trebuie sa vi le refactureze daca e PJ. Daca e pf pe baza de decont de cheltuieli. Nu se deduce tva ul daca nu e pe numele firmei.