Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Am nevoie de autorizatie DSV pentru ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Am nevoie de autorizatie DSV pentru functionare/producere bauturi tonice?

Intentionez sa produc o bautura tonica. Am nevoie de autorizatie de functionare de la DSV? Am fost acolo si mi s-a spus ca nu este nevoie de autorizatie. Ei vin in control doar in cazul unor reclamatii. Este adevarat?
Este bine sa autorizati spatiul in care se va produce bautura.
Multumesc pentru raspuns, dar as dori sa primesc un raspuns mai exact. Acea autorizare este obligatorie sau facultativa?
Autorizarea spatiului este recomandata, dar raspunsul exact il veti afla intreband la DSP