Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Cazierul fiscal la infiintarea pfa
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Cazierul fiscal la infiintarea pfa

Buna ziua,

Se tine cont de cazierul fiscal la infiintarea unui PFA?

Va multumesc
Da, se tine cont. Depuneti actele la ORC, achitati taxele si ORC solicita cazierul fiscal. Daca va stiti cu datorii mai bine nu incepeti procedura de inregistrare a PFA-ului. Daca se constata ca aveti fapte inscrise in cazierul fiscal vi se da incheiere de respingere si nu va mai recuperati taxele achitate la infiintare.
Va multumesc mult pentru raspuns
Buna ziua, va rog sa ma lamuriti si pe mine daca se poate, in legatura cu acest subiect: nu stiu sigur daca am sau nu cazier fiscal, deoarece o firma la care am fost administrator a intrat in insolventa si se afla in aceasta procedura.
Cum pot afla daca am cazier fiscal? Pot solicita personal cazierul fiscal? daca da, unde? Multumesc