avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 438 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Dobandire proprietate persoana fizica straina
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Dobandire proprietate persoana fizica straina

buna ziua,

as dori sa stiu daca o persoana fizica straina, membra UE, are dreptul de a cumpara teren agricol pe persoana fizica sau numai pe persoana juridica si o trimitere la lege daca se poate.

multumesc foarte mult

Alte discuții în legătură

Lichidare societate cu teren in patrimoniu cributi cributi Buna si bine v-am gasit. Sunt un proaspat utilizator asa ca implor ingaduinta. Intrebarea mea ar fi : intentionez sa incep procedura dizolvarii voluntare ... (vezi toată discuția)
Reglementari actuale privind cetatenii straini ºi apatrizii ducaandreea ducaandreea Buna ziua Imi spneti va rog, conform ultimelor modificari, cum pot strainii sau apatrizii sa dobandeasca dreptul de proprietate asupra tuturor categoriilor ... (vezi toată discuția)
Dreptul de proprietate al cetatenilor straini asupra terenurior agricole Ely11 Ely11 Buna ziua, Imi puteti spune va rog, unde sunt inregistrate tranzactiile cu terenuri agricole catre cetatenii straini? Cine se tine evidenta acestor ... (vezi toată discuția)