Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Lansare domeniu POR 4.3- numai pentru dotare!
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Lansare domeniu POR 4.3- numai pentru dotare!

11 mar. 2014

AMPOR - Ministerul Dezvoltarii Regionale si Administratiei Publice a aprobat deschiderea unei noi cereri de proiecte in cadrul DMI 4.3., in regiunile Nord-Est, Sud-Muntenia si Nord-Vest.
Ghidul solicitantului se poate descarca de mai jos.
Proiectele pot fi depuse in perioada 20 martie 2014, ora 10:00 - 17 aprilie 2014, ora 14:00.
Contractele de finantare pot fi semnate doar pana la data de 30.06.2014.
Sunt eligibile doar dotarile (echipamente, utilaje, sisteme IT), nu si lucrarile de constructii.
Pentru detalii va puteti interesa pe site-urile ADR-urilor
[ link extern ]
Vedeti ca diversi consultanti s-au apucat sa promoveze aceasta oportunitate fara a mentiona ca are aplicabilitate geografica limitata. Verificati daca judetul vostru, unde vreti sa implementati proiectul, sa fie din regiunile respective, ca sa nu pierdeti vremea degeaba!