avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1168 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Anulare cerere asociatie
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Anulare cerere asociatie

Buna ziua ,doresc daca se poate un raspuns urgent ,as vrea sa stiu ce se poate face in urmatoarea problema :in calitate de presedinta a asoc. am dat in judecata un prop.pt. neachitarea cotelor de intretinere in ultimele 12 luni ,am tot primit de la instanta cereri de completare a dosarului eu le-am depus in termenele impuse (10 zile)si solutia a fost de ,anularea cererii si dezinvestire a instantei ,cu drept de depunere cerere de reexaminare in 15 zile. Ce trebuie sa contina aceasta cerere?,poate fi facuta de mana?trebuie sa platim taxa de timbru judiciar ?este obligatoriu sa avem avocat sau consultant care sa ne reprezinte in istanta? Multumesc
Daca nu stapaniti procedura ,este necesar ca pentru competenta reprezentare si aparare a intereselor asociatiei de proprietari sa apelati la persoana specializata
Ati parcurs procedura medierii ?
dobrecora a scris:
..am tot primit de la instanta cereri de completare a dosarului eu le-am depus in termenele impuse (10 zile)si solutia a fost de ,anularea cererii ..

Pai cu ce a trebuit sa completati dosarul si ce a spus judecatorul?
Daca solutia a fost de anulare a cererii cum a motivat judecatorul aceasta solutie? Probabil ca cererea nu a fost corect intocmita, nu continea elementele necesare, nu ati precizat ca asociatia este scutita de taxe...
Nu e obligatoriu sa angajati avocat dar pentru ca nu va descurcati trebuie sa apelati la avocati.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cerere de reexaminare! celentana celentana Buna! Sunt o mama a unui copil de 9 luni, casatorita de anul trecut cu sotul meu. Datorita unor probleme mai grave ce s-au ivit in scurta noastra ... (vezi toată discuția)
Cerere de chemare în judecatã anulatã în procedura de regularizare Adytzu72 Adytzu72 Am si eu o ruda (Nitu Mariana) care are un dosar pe rol si nu prea are incredere in avocatul pe care si l-a ales.Am dat detalii mai jos: Numãr unic ... (vezi toată discuția)
Dezinvestire marius s marius s Buna ziua!va rog sa ma ajutati cu un raspuns la urmatorul raspus din partea instantei: Complet: C6 CAMERA DE CONSILIU Tip solutie: Încheiere Solutia pe ... (vezi toată discuția)