Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Vanzare haine marci renumite outlet
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Vanzare haine marci renumite outlet

Pot vinde in magazin de outlet haine originale ( Armani, Gucci, etc)cumparate din italia din magazine falimentare ? Imi trebuie licenta de marca daca hainele le cumpar de pe internet, ca solduri din magazine falimentare si pe factura si eticheta
scrie ca e marca respectiva?
Nu, e raspunderea celui care o vinde.
Multumesc mult.