avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 178 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Achiziţii şi livrări ... Vanzare haine marci renumite outlet
Discuție deschisă în Achiziţii şi livrări intracomunitare

Vanzare haine marci renumite outlet

Pot vinde in magazin de outlet haine originale ( Armani, Gucci, etc)cumparate din italia din magazine falimentare ? Imi trebuie licenta de marca daca hainele le cumpar de pe internet, ca solduri din magazine falimentare si pe factura si eticheta
scrie ca e marca respectiva?
Cel mai recent răspuns: AlinaDumitrache , utilizator 12:46, 17 Martie 2014
Nu, e raspunderea celui care o vinde.
Multumesc mult.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Magazin online haine firma din ue mirceabescu mirceabescu Am o mare nelamurire careia incerc sa ii gasesc solutie de cateva saptamani. Vreau sa imi deschid un magazin online de haine de firma ( Calvin Klein, Gucci, ... (vezi toată discuția)
Magazin outlet, drept de comercializare ramosim ramosim Intentionez sa deschid un mazazin outlet. Doresc sa stiu daca exista reglementari privind vanzarile de haine de marca si daca trebuie sa obtin de la titularul ... (vezi toată discuția)
Magazin tip outlet thebubycko thebubycko Buna ziua! A dori sa deschid un magazin cu haine exclusiv de firma (HAINE ORIGINALE 100% ).Firme cunoscute,cum sunt : (Zara,Mango, Nike, Converse, Desigual, ... (vezi toată discuția)