Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Mizerie din cauza santierului de constructie a ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Mizerie din cauza santierului de constructie a metroului in Dr. Taberei

Buna seara,
As vrea sa ma indrume cineva unde pot depune o plangere vis a vis de nerespectarea normelor de mediu in ceea ce priveste santierul din Dr. Taberei, magistrala de metrou. Locuiesc langa Valea Ialomitei iar aici aerul este irespirabil, este un praf ingrozitor, betonierele gonesc pe strada vijelios si ridica tot praful, masina care ar trebui sa mature si sa ude strada (constant, din punctul meu de vedere) trece pur si simplu in plimbare si doar uneori mai baga matura, niciodata uda, si asa ridica si mai mult praf.
Inteleg ca este santier, dar cu siguranta nu sunt respectate minimum de norme de protectie a oamenilor care din nefericire stau in preajma.
Cui ma adresez?
Primarie, prefectura, garda de mediu, Metrorex, constructor, presa scrisa si audio-vizuala.