Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Activitate principala Caen Vechi s-a impartit in mai ...
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Activitate principala Caen Vechi s-a impartit in mai multe. Ce trec conform Caen nou?

Daca am ca domeniu principal 524 si activitate principal cod caen 5248 (codul vechi), ce trebuie sa trec acum, dupa noul cod caen, ca si domeniu si activitate principala?
Multumesc!
Vechiul con CAEN 5248 Comert cu amanuntul in magazine specializate, al altor produse n.c.a. se regaseste, dupa codificare, in urmatorele coduri:
741 Comerţ cu amănuntul al calculatoarelor, unităţilor periferice şi software-ului în magazine specializate
4742 Comerţ cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicaţii în magazine specializate
4753 Comerţ cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor şi a altor acoperitoare de podea, în magazine specializate
4764 Comerţ cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate
4765 Comerţ cu amănuntul al jocurilor şi jucăriilor, în magazine specializate
4776 Comerţ cu amănuntul al florilor, plantelor şi seminţelor, comerţ cu amănuntul al animalelor de companie şi a hranei pentru acestea, în magazine specializate
4777 Comerţ cu amănuntul al ceasurilor şi bijuteriilor, în magazine specializate
4778 Comerţ cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate

Consider ca ati putea trece ca activitate principala aceas activitate care va asigura 50%+1 din cifra de afaceri. M-as orienta spre 4778