Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Taxa redeschidere proces
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Taxa redeschidere proces

buna ziua!intrebarea mea este despre o suma de bani pe care avocatul a cerut-o unui prieten de-al meu pt a incerca sa ii redeschida un proces in care a fost condamnat!Avocatul a spus ca asta e taxa(2000 ron),dar nu a cerut dovezi cu care ar fi justificat de ce vrea sa redeschida procesul!!!intai se face demersul????si apoi probe???atunci cum ar putea fi de acord instanta sa il rejudece daca nu aduce si niste dovezi???multumesc anticipat!
Probabil ca suma de 2.000 ron reprezinta onorariul avocatului pentru demersul ce urmeaza a fi efectuat de acesta. In functie de obiectul procesului, acesta impreuna cu dvoastra va propune si probele ce urmeaza a fi administrate.
multumesc de raspuns!!!!