Forum Discuţii juridice Medierea - domeniu de aplicare şi ... Doresc sa construiesc un gard iar vecinul nu este de ...
Discuție deschisă în Medierea - domeniu de aplicare şi aspecte juridice

Doresc sa construiesc un gard iar vecinul nu este de acord.

Doresc sa construiesc un gard in spatele casei dar vecinul nu este de acord. Ce se poate face in acest caz?

trebuie discutate motivele refuzului pentru a vedea cum si cat de posibil este un acord.
Propietatea mea ca si a vecinului sunt propietati vechi de acum, gardul ce ne desparte este cunstruit de dumnealui dar este vechi si foarte degradat, insa nu este deacord sa in inlature si sa ma lase sa ridic eu altul nou pe cheltuiala mea. Nu am pretentie la nici un ajutor din partea dumnealui. Singura cerinta a mea este sa ma lase sa construiesc un gard nou in locul celui vechi si degradat, dar nu este de acord cum am spus. Ce se poate face?
Jhony696, utilizator
Ce vi s-a raspuns si mai sus. Il chemati la mediere, iar daca nu ajungeti la un acord il actionati in instanta.