Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CM incepand cu ziua desfacerii CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CM incepand cu ziua desfacerii CIM

Daca in aceeasi zi cu desfacerea disciplinara a CIM intervine concediu medical, acesta din urma mai are prioritate in acest caz? ? Logic ar fi ca acesta sa nu fie luat in consideratie din acea zi CIM fiind desfacut.
Va multumesc.
Data de inceput a concediului medical coincide cu data incetarii c.i.m. ?
Da. Data incetarii CIM este aceeasi cu data de inceput a CM . Motivul incetarii este art. 61 cu lit. a)
Cand a fost anuntat concediu medical de catre salariat?
A anuntat printr-un mail primit pe adresa de e-mail a unitatii , astazi 19 martie ca incapand de pe data de 18 martie se afla in CM, ziua de 18.03 fiind si ziua cu care inceteaza CIM
Multumesc !
Parerea mea, este ca acel concediu medical nu influenteaza decizia de concediere.