Forum Discuţii juridice Executare silită Executare silita
Discuție deschisă în Executare silită

Executare silita

Buna seara!soacra mea este amenintata cu executarea silita de catre o banca la care are datorii!!!problema e urmatoarea:adresa ei din buletin este a mamei ei,cu care locuieste cand vine in tara si ea locuieset de fapt in Germania!!Ce se va intampla cand va veni la mama ei si nu va avea ce sa ia????
iti poate lua doar bunuri care sunt trecute pe numele tau
Exista posibilitatea ca la cererea creditorului,executorul judecatoresc sa staruie in procedura de executare silita a bunurilor in evidenta debitorului - prezente si viitoare ,pana la concurenta debitului de recuperat
multumesc de raspuns
Executarea silita nu va avea loc asupra mamei ci asupra soacrei.
La adresa mamei primeste aceste notificari, deoarece aceea este adresa pe care soacra a indicat-o bancii.
adica se vor duce dupa ea in Germania???acolo nu are nimic pe numele ei,casa,masina sau alte bunuri notabile!