Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Admitere SNG in septembrie 2014?
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Admitere SNG in septembrie 2014?

eu abia acuma am aflat ca admiterea la SNG va fi pe 11 mai, se va mai organiza concurs si in septembrie sau nu????
Nu se va organiza. Nu-i nimic că ai aflat acum ai timp destul să te pregătești temeinic. Multă baftă!
TheThunder49, utilizator
la SNG se accepta si persoane cu alte studii superioare sau doar cu studii superioare juridice???
În art. 3 din regulamantul de organizare al concursului de admitere scrie așa : " au studii superioare ori studii medii sau alte studii superioare după caz" după mine această sintagmă e interpretabilă.

La examenul pt SNG se admit doar persoane cu studii juridice superioare.Scrie clar in regulament.
[ link extern ]
dar de unde stiti ca nu se va mai face si un concurs in septembrie? pana anul acesta existau 2 sesiuni...una in februarie si una in septembrie