avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 806 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Admitere SNG in septembrie 2014?
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Admitere SNG in septembrie 2014?

eu abia acuma am aflat ca admiterea la SNG va fi pe 11 mai, se va mai organiza concurs si in septembrie sau nu????
Cel mai recent răspuns: Andra_90 , utilizator 11:09, 25 Martie 2014
Nu se va organiza. Nu-i nimic că ai aflat acum ai timp destul să te pregătești temeinic. Multă baftă!
Ultima modificare: Joi, 20 Martie 2014
TheThunder49, utilizator
la SNG se accepta si persoane cu alte studii superioare sau doar cu studii superioare juridice???
În art. 3 din regulamantul de organizare al concursului de admitere scrie așa : " au studii superioare ori studii medii sau alte studii superioare după caz" după mine această sintagmă e interpretabilă.

La examenul pt SNG se admit doar persoane cu studii juridice superioare.Scrie clar in regulament.
[ link extern ]
dar de unde stiti ca nu se va mai face si un concurs in septembrie? pana anul acesta existau 2 sesiuni...una in februarie si una in septembrie

Alte discuții în legătură

Admitere scoala nationala de grefieri septembrie 2010. allyynnutza allyynnutza Buna ziua. As vrea sa stiu daca are cineva idee despre admiterea la scoala natioanala de grefieri din septembrie 2010. Pe site-ul csm-ului, in calendarul ... (vezi toată discuția)
Admitere sng 2013 DahliaNoir DahliaNoir Executivul a aprobat marti, 30.10.2012, in cadrul sedintei de guvern, proiectul de Hotarare pentru modificarea Hotararii Guvernului nr. 652/2009 privind ... (vezi toată discuția)
Admitere sng 2014 AlinaMihaelaU AlinaMihaelaU Daca nu se mai sustine inca un examen in septembrie....ce se intampla cu cei care inca sunt in anul 4 si termina facultatea in vara? Este corect sa fie privati ... (vezi toată discuția)