Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Dosar succesiune
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Dosar succesiune

Cum pot afla la ce data a fost inscris la judecatorie un dosar de succesiune la care voi participa in calitate de parat. Am contactat pe reclamant mi-a spus doar ca a depus dosarul dar tot ii spune sa mai aduca cate ceva (din nov 2013 si pana acum) dar nu s-a fixat un termen. Eu nu am primit nimic.

Va multumesc

Buna ziua,
Mergeti la arhiva instantei unde se judeca dosarul cu C.I. si solicitati sa-l studiati.
Nu mi-a comunicat numarul de dosar si eu nu am primit nimic acasa. Spune ca tot ii cere cate ceva pentru completarea dosarului.
Sau verificati pe portalul instantelor de judecata.
[ link extern ]
Nu am gasit nimic pe Portal. Spune ca dosarul este la Judecatorie dar nu este complet si i se cer alte si alte documente pentru completare pentru a putea fi inaintat instantei
Va multumesc mult pentru ajutor
Mergeti la arhiva si va interesati. Se poate da primul termen si dupa 6 luni deci .......