avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 769 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... CIF/CUI ?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

CIF/CUI ?

Imi cere instanta, sa precizez CUI-ul si CIF-ul paratelor; paratele fiind Administratia Fondului pt Mediu si Administratia Finantelor Publice.
Un coleg mi-a zis ca CIF-ul si CUI-ul este acelasi lucru.
Are dreptate colegul?
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 22:02, 23 Martie 2014
CUI - cod unic de inregistrare
CIF - cod de inregistrare fiscala

Da, este acelasi lucru, diferenta vine doar din perioada istorica cand s-au folosit, primul mai demult, iar acum se foloseste cea de-a 2-a denumire.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cif danielandrei danielandrei cui si cif aceasi lucru? sau cui era inainte de 2007 si acum e valabila numai denumirea de cif? Ce lege a reglementat asta? (vezi toată discuția)
Pfa norma fixa de venit - neplatitor de tva - cod de identificare fiscala??? ipi ipi Buna ziua, Sunt inregistrat ca PFA norma fixa de venit - neplatitor de TVA. Astazi am fost sa ma inregistrez in Registrul Operatorilor ... (vezi toată discuția)
Ce trebuie sa contina cif-ul pentru traducatori daianao daianao Buna ziua, Sunt traducator autorizat de MJ si am primit CIF-ul de la Administratia financiara in care scrie pur si simplu PERSOANA FIZICA, numele meu, ... (vezi toată discuția)