Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... CIF/CUI ?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

CIF/CUI ?

Imi cere instanta, sa precizez CUI-ul si CIF-ul paratelor; paratele fiind Administratia Fondului pt Mediu si Administratia Finantelor Publice.
Un coleg mi-a zis ca CIF-ul si CUI-ul este acelasi lucru.
Are dreptate colegul?
CUI - cod unic de inregistrare
CIF - cod de inregistrare fiscala

Da, este acelasi lucru, diferenta vine doar din perioada istorica cand s-au folosit, primul mai demult, iar acum se foloseste cea de-a 2-a denumire.