Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Firme cu acelasi administrator la licitatie
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Firme cu acelasi administrator la licitatie

Doua firme avand acelasi administrator pot participa la o licitatie publica? In caietul de sarcini nu se prevede nimic in acest sens. Se aduce atingere principiului concurentei?
Daca vorbim de OUG 34. intra sub incidenta art.66 si ord.314 ANRMAP
De ce nu sunt eliminati din licitatii ? Nu depinde acest lucru de comisie?