Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Bilantul contabil
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Bilantul contabil

bilantul contabil este public? unde este depozitat? ce lege defineste bilantul si continutul lui.?
Daca intri pe mfinante.ro si dai la informatii fiscale si bilanturi,unde iti apar datele firmei care te intereseaza jos ai :Indicatorii financiari conform bilantului depus pentru anul:alegi anul si iti apar date din bilant.
Buna ziua,

Continutul situatiilor financiare, care includ si bilantul, este reglementat de Ordinul 3055/2009. Alte acte normative care fac referire la acestea sunt Legea contabilitatii 82/1991, precum si ordinele care apar in fiecara an cu formularele aferente situatiilor financiare.

Situatiile financiare se depun la autoritatile fiscale competente in termenele legale, si sunt publicate pe site-ul Ministerului de Finante aici:
[ link extern ]

Numai bine
Multumesc din suflet de ajutor. Sunt studenta in strainatate si am avut placerea de a face lucrarea de diploma despre bilantul contabil romanesc iar cartile care mi'au fost date nu contineau informatii clare si suficiente .