Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Faliment, termen pronuntare
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Faliment, termen pronuntare

Buna ziua,

In cat timp, aproximativ, se pronunta falimentul unei SC dupa depunerea documentelor la tribunal?

va multumesc
Depinde cum s-a deschis procedura de insolventa, la cererea cui, daca sunt creditori multi, daca sunt datorii mari, daca este cu sau fara reorganizare, daca are sau nu active de valorificat, daca activele sunt greu vandabile sau nu, daca s-a atras sau nu raspunderea administratorilor, daca instanta este sau nu aglomerata, etc, in functie de cele de mai sus poate sa dureze intre 3-4 luni si 1-2 ani.