Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Emblema=logo=sigla=protectie relativa
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Emblema=logo=sigla=protectie relativa

In situatia in care inregistrezi o emblema la registrul comertului inseamna ca dobandesti automat o protectie. Nimeni altcineva nu mai poate inregistra emblema respectiva.Cum se face atunci ca in cazul in care un altcineva doreste sa inregistreze o marca avand exact aceleasi insemne precum emblema ta, poate sa o faca ?!
daca vreti sa dobanditi protectie trebuie inregistrata la osim