avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 529 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Dosar de acreditare servicii sociale
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Dosar de acreditare servicii sociale

suntem un srl si trebuie sa depunem cererea de acreditare a furnizorului de servicii sociale.
La care tip de furnizor se inacdreaza srl-ul din urmatoarele:
1.5. Tipul de furnizor în care se încadrează solicitantul (se bifează căsuţa corespunzătoare):
Public:
□ structuri specializate din cadrul/subordinea autorităţilor administraţiei publice locale şi autorităţile executive din unităţile administrativ-teritoriale organizate la nivel de comună, oraş, municipiu şi sectoare ale municipiului Bucureşti
□ autorităţi ale administraţiei publice centrale ori alte instituţii aflate în subordinea sau coordonarea acestora care au stabilite prin lege atribuţii privind acordarea de servicii sociale pentru anumite categorii de beneficiari
□ unităţi sanitare, unităţi de învăţământ şi alte instituţii publice care dezvoltă, la nivel comunitar, servicii sociale integrate
Privat:
□ organizaţii neguvernamentale, respectiv asociaţii şi fundaţii
□ culte recunoscute de lege
□ filiale şi sucursale ale asociaţiilor şi fundaţiilor internaţionale recunoscute în conformitate cu legislaţia în vigoare
□ persoane fizice autorizate în condiţiile legii
□ operatori economici, în condiţii speciale, prevăzute de lege
?????????????????
Cel mai recent răspuns: george-neagu , moderator 11:37, 27 Martie 2014
Pentru srl bifati la ultima (operatori economici).

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Infiintare camin pentru persoane in varsta-accesare fonduri europene mya_ca19 mya_ca19 IMI PUTETI SPUNE , DACA SE POATE, CARE SUNT PROCEDURILE NECESARE INFIINTARII UNUI CAMIN DE BATRANI? STIU CA POTI OBTINE FONDURI EUROPENE PENTRU ASTA. VA ... (vezi toată discuția)
Secretar comuna spor 25% asistenta sociala comuna2007 comuna2007 Sunt secretar comuna, am primit spor asistenta sociala 25%, incepand cu luna decembrie 2015, dar in urma neavizarii unor dispozitii care erau in afara legii, ... (vezi toată discuția)
Salarizare daryaa daryaa buna ziua! am inteles ca exista niste acte normative care le acorda personalului din cadrul sistemului public sanitar si sistemului public de asistenta sociala ... (vezi toată discuția)