Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Dosar de acreditare servicii sociale
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Dosar de acreditare servicii sociale

suntem un srl si trebuie sa depunem cererea de acreditare a furnizorului de servicii sociale.
La care tip de furnizor se inacdreaza srl-ul din urmatoarele:
1.5. Tipul de furnizor în care se încadrează solicitantul (se bifează căsuţa corespunzătoare):
Public:
□ structuri specializate din cadrul/subordinea autorităţilor administraţiei publice locale şi autorităţile executive din unităţile administrativ-teritoriale organizate la nivel de comună, oraş, municipiu şi sectoare ale municipiului Bucureşti
□ autorităţi ale administraţiei publice centrale ori alte instituţii aflate în subordinea sau coordonarea acestora care au stabilite prin lege atribuţii privind acordarea de servicii sociale pentru anumite categorii de beneficiari
□ unităţi sanitare, unităţi de învăţământ şi alte instituţii publice care dezvoltă, la nivel comunitar, servicii sociale integrate
Privat:
□ organizaţii neguvernamentale, respectiv asociaţii şi fundaţii
□ culte recunoscute de lege
□ filiale şi sucursale ale asociaţiilor şi fundaţiilor internaţionale recunoscute în conformitate cu legislaţia în vigoare
□ persoane fizice autorizate în condiţiile legii
□ operatori economici, în condiţii speciale, prevăzute de lege
?????????????????
Pentru srl bifati la ultima (operatori economici).