Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... infiintare camin pentru persoane in varsta-accesare ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

infiintare camin pentru persoane in varsta-accesare fonduri europene

IMI PUTETI SPUNE , DACA SE POATE, CARE SUNT PROCEDURILE NECESARE INFIINTARII UNUI CAMIN DE BATRANI? STIU CA POTI OBTINE FONDURI EUROPENE PENTRU ASTA. VA MULTUMESC ANTICIPAT.
Buna ziua,

Infiintarea unui camin pentru batrani este activitate eligibila in mediul urban, prin POR, DMI 3.2 "Reabilitarea /modernizarea / dezvoltarea si echiparea infrastructurii serviciilor sociale". Pentru demararea unei investitii de acest gen trebuie respectate prevederile Ghidului Solicitantului, mai multe informatii puteti gasi pe [ link extern ] .
mc_agc a scris:

Buna ziua,

Infiintarea unui camin pentru batrani este activitate eligibila in mediul urban, prin POR, DMI 3.2 "Reabilitarea /modernizarea / dezvoltarea si echiparea infrastructurii serviciilor sociale". Pentru demararea unei investitii de acest gen trebuie respectate prevederile Ghidului Solicitantului, mai multe informatii puteti gasi pe [ link extern ] .

Solicitantii acestor fonduri pot fi:

"A. Autorităţi ale administraţiei publice locale prin furnizorii de servicii de asistenţă socială din subordine

B. Unitatea administrativ-teritorială (autoritatea administraţiei publice) locale desemnată lider al unui parteneriat încheiat cu un furnizor de servicii sociale de drept public sau privat, acreditat în condiţiile legii
b. 1. Unitatea administrativ-teritorială (autoritatea administraţiei publice locale) desemnată lider al unui parteneriat încheiat cu un furnizor de servicii sociale de drept public
b. 2. Unitatea administrativ-teritorială (autoritatea administraţiei publice locale) desemnată lider al unui parteneriat încheiat cu un furnizor de servicii sociale de drept privat

C. Furnizori de servicii sociale, acreditaţi în condiţiile legii:
c.1. Furnizorii publici de servicii sociale:
serviciul public de asistenţă socială la nivel judeţean şi local;
alte servicii publice specializate la nivel judeţean sau local;
instituţiile publice care au constituite compartimente de asistenţă socială
c.2. Furnizorii privaţi de servicii sociale:
• asociaţiile şi fundaţiile, cultele religioase. "

Va incadrati ?

Atentie: pe asociatie nu puteti sa aveti profit!