Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis suspendat 90 de zile - reducerea perioadei
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis suspendat 90 de zile - reducerea perioadei

mi-a fost suspendat azi permisu pt 90 zile pt viteza in localitate,dar politistu mi-a zis ca pot da un examen sa o reduca la 30,avand in vedere ca peste 1 sap implinesc un an de permis. Examenul e aceelasi ca atunci cand dai sala prima oara? Si daca nu il iau din prima ce se intampla?
Scuze implinesc un an pe 4, inainte sa imi expire dovada , eu cred ca pot sa dau examenu
Noi nu credem! Cine pierde da :beer: ?
Iti dau 2 daca e ca mine :))
Si daca nu e?
Dacă permisul v-a fost suspendat pe 60 sau 90 de zile, acest interval de suspendare poate fi redus la 30 de zile, dacă NU sunteți începător, dacă în ultimii 3 ani nu l-ați mai avut suspendat sau dacă în ultimii 2 ani nu ați mai avut abateri grave soldate cu accidente de circulație din vina dvs.
(Sursa: [ link extern ] / )

La momentul suspendarii dvs erati incepator, deci normal nu va incadrati la aceasta reducere. Dar, incercarea moarte n-are :) Puteti sa va incercati norocul, poate nu observa niciun om al legii.