Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale buna ziua
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

buna ziua

As doriu un sfat va rog daca sunteti amabili,am o intreprindere individuala cu activitatea de bar si bauturi alcoolice,insa doresc sa-mi trec pe statu si activitatea de: publicitate,dar functionarul de la registrul comertului mi-a spus ca nu pot trece aceasta activitate fara sa am o anumita diploma in domeniul publicitar sau ca am absolvit un curs de acest gen.
Se poate asa ceva sau nu a avut el chef de munca #-o
Va rog daca puteti sa ma ajutati
Va multumesc
O.U.G.44/2008 modif. reglementeaza desfasurarea activitatilor economice de catre persoanele fizice autorizate, intreprinderile individuale si intreprinderile familiale.
Av.E.Carbunaru