Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale PFA, SRL sau ...?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

PFA, SRL sau ...?

Buna ziua, ma gandesc serios sa deschid un centru de activitati pentru copii de 2-7 ani (cursuri germana, engleza si activitati de dezvoltare a creativitatii) in parteneriat cu o a doua persoana. Ce fel de forma juridica imi puteti recomanda?
Mentionez ca avem pregatirea necesara pentru a desfasura activitati cu copiii.
Multumesc frumos!

daca sunteti doi se recomanda srl
daca erati doar dvs puteti si pfa
Se poate si PFA si cu angajat. Totul tine de avantajele sau dezavantajele fiecarei forme de asociere. Citeste ce scrie aici, si iti poti face o parere foarte buna, referitor la avantajele unui SRL vs PFA, si invers.

[ link extern ]