Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... OUG restituire taxa poluare in 5 ani
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

OUG restituire taxa poluare in 5 ani

Am auzit ca guvernul a dat o ordonanta prin care taxa de poluare se restituie in 5 ani de la pronuntarea instantelor, (in favoarea contribuabilului).
Este adevarat? Se aplica aceasta ordonanta? Daca se aplica este normal? dar este si legala? (adica constitutionala) cum este posibil (daca se restituie in 5 ani) si eu am platit taxa integral?

Va multumesc!
Cu parere de rau la noi orice e posibil. Si eu sunt in aceeasi situatie.