Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... recurs la c.e.d.o., cit costa?
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

recurs la c.e.d.o., cit costa?

As vrea sa stiu, cam cit m-ar putea costa un recurs la C.E.D.O. prin avocat, sau direct fara avocat? Rog raspuns, multumesc.
[ link extern ] >
Aici gasiti procedura de urmat in cazul in care doriti sa va adresati cu plangere la C.E.D.O., precum si raspunsul la intrebarea dvs.
Av.Eva Carbunaru
In cazulin care faceti plangere la cedo,luati legatura cu un av,pt ca trb completate niste formulare si este obligatoriu sa aveti av nu se judeca fara ori alkegeti unul de aici ori va obliga sa va puneti de acolo.Onorariul incepe de la 3000E
Doamna avocat,va rog sa-mi spuneti unde este reglementata obligativitatea angajarii unui avocat si onorariul minim.
Va multumesc.
stimata doamna,in primul rand dic nu cunoasteti pe langa cerere este obligativitatea procurii,cat timp cel interesat a intrebat de avocat,procura este logic ca se va da unui avocat,nimeni nu are competenta in materie mai bine decat o persoana cu studiui de specialitate,in al doilea rand cedo este la strasbourg asta implica avion platit+cazare+onorariul separat este de mentionat faptul ca pot exista mai multe deplasari
Va multumesc mult pentru raspuns,eu citesc despre acest lucru de luni de zile.
Din cat cunosc,nu este necesara deplasarea.Aveti dreptate,este o aventura fara o persoana de specialitate dar intrebarea mea era daca este obligatorie angajarea acesteia ,negasind nicaieri aceasta cerinta.
ContSters76710, utilizator