Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Un functionar public intr-o primarie poate primi in ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Un functionar public intr-o primarie poate primi in arenda o suprafata de teren din primaria unde isi desfasoara activitatea

Sunt functionar public intr-o primarie si as dori sa arendez o suprafata de teren agricol de la primaria unde imi desfasor activitatea. Va rog sa-mi spuneti daca pot face.
Codul de conduita al functionarilor publici prevede, la normele generale, la un anumit punct ceva de genul"limitarea participarii functionarilor publici la:achizitii, concesionari, inchirieri" Acum, eu nu stiu ce fel de functionar sunteti dvs. Cel mai bine, cititi acele restrictii, vedeti daca, conform atributiilor dvs de serviciu, va incadrati in acele..limitari/restrictii.