Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Amenda penala platita de 2 ori, recuperare bani
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Amenda penala platita de 2 ori, recuperare bani

Buna ziua, in anul 2006 am fost sanctionat cu o amenda penala de 100 ron plus taxe judecata 11 ron, am platit atunci imediat acea amenda la trezorerie si am depus chitantele la parchet, acum in 2014 primesc o instiintare de executare silita de la anaf deoarece figurez cu amenda neplatita si nu am gasit copiile de la chitante ca sa pot face dovada platii asa ca am fost nevoit sa mai platesc o data.
Dupa ce am efectuat plata am mai cautat prin acte si am gasit si chitantele vechi, vreau sa stiu daca exista vreo cale sa imi recuperez banii???
~ Conținut șters la cerere ~