Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... Impozitare
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

Impozitare

Buna ziua, recent am subcontractat o lucrare in Mauritania de la o firma franceza, impozitul meu pe venit/profit ca firma unde il platesc in Ro, Franta sau Mauritania, iar impozitele pe venit ale angajatilor care vor primi un salariu in Romanaia, si o diurna in Mauritania unde trebuiesc platite?
Va multumesc!
Impozitarea depinde de multi factori: durata lucrarii, conditi si mod de executare si altele.
Eventual veti fi impozitat chiar in toate tarile, bineinteles aplicandu-se acordurile de evitare a dublei impozitari.

Eventual ar fi bine sa consultati consilieri fiscali din toate cele 3 tari.