Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Completare D 392B
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Completare D 392B

Buna ziua, nu stiu daca am completat corect D 392B. 1 Se trece CAS, CASS si impozitul in D 392B? 2 Dar biletele de calatorie?
Multimesc.
In acest formular, adica 392B -Declaraţie informativă privind livrările de bunuri şi prestările de servicii efectuate în anul......(OPANAF 93/2014) se completeaza doar cu livrarile de bunuri.
Intrati pe portalul ANAF, la sectiunea Toate formularele cu explicaţii si o sa va lamuriti

Imi cer scuze dar nu avet dreptate, D 392B este declaratie informativa privind livrarile de bunuri si prestarile de servicii si achizitiile efectuate in anul....intrebarile raman.
Buna ziua!
1. Nu se trec in D392B cas-ul, cass-ul, impozitul, acestea nu sunt considerate livrari de bunuri sau prestari de servicii.
2. Daca biletele de calatorie sunt pentru transport international rutier de persoane, acestea nu se trec in declaratie, restul biletelor, da.