avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 792 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate - partida simplă ... Completare D 392B
Discuție deschisă în Contabilitate - partida simplă şi obligaţii fiscale declarative pentru PFA, II, AF

Completare D 392B

Buna ziua, nu stiu daca am completat corect D 392B. 1 Se trece CAS, CASS si impozitul in D 392B? 2 Dar biletele de calatorie?
Multimesc.
Cel mai recent răspuns: Elis Ismail , Contabil 19:33, 7 Aprilie 2014
In acest formular, adica 392B -Declaraţie informativă privind livrările de bunuri şi prestările de servicii efectuate în anul......(OPANAF 93/2014) se completeaza doar cu livrarile de bunuri.
Intrati pe portalul ANAF, la sectiunea Toate formularele cu explicaţii si o sa va lamuriti

Imi cer scuze dar nu avet dreptate, D 392B este declaratie informativa privind livrarile de bunuri si prestarile de servicii si achizitiile efectuate in anul....intrebarile raman.
Buna ziua!
1. Nu se trec in D392B cas-ul, cass-ul, impozitul, acestea nu sunt considerate livrari de bunuri sau prestari de servicii.
2. Daca biletele de calatorie sunt pentru transport international rutier de persoane, acestea nu se trec in declaratie, restul biletelor, da.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratia informativa 392b ionutfazacas ionutfazacas Buna ziua, Azi 15.01.2015, am trecut pe la ANAF sa vad ce declaratii sunt obligat sa depus in aceasta luna. Pe langa D220, D200, si D600, de data aceasta mi ... (vezi toată discuția)
Declaratie 392 b CORNEA ADRIAN CORNEA ADRIAN Buna ziua. Am un PFA , nu sunt platitor de TVA. In anul 2014 nu am avut activitate cifra de afaceri fiind 0. Am inteles ca si in aceste conditii trebuie ... (vezi toată discuția)
Concediile fara plata cum se inregistreaza in d112 cane petruta cane petruta Am o nelamurire legata de declaratia D 112. O societate are un singur angajat iar acesta a fost in luna ianuarie 2011 in concediu fara plata. Eu am completat ... (vezi toată discuția)