Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Se poate obtine finantare nerambursabila pentru un ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Se poate obtine finantare nerambursabila pentru un after school?

Buna ziua,

Doresc sa infiintez un SRL-D pentru deschiderea unui after school. Se poate obtine finantare nerambursabila pentru acest lucru? Ma refer la programul TINERI DEBUTATI al AIPPIMM.

Pot sa fac eu planul de afaceri sau trebuie sa apelez la un consultant pentru a avea succes?

Multumesc
mariaral, utilizator
Programul pentru tineri este activ, deci puteti demara activitatea.
Nu este obligatoriu sa contractati un consultant, puteti face si dvs planul de afaceri.
V-ar putea fi folositoare informatii privitoare la Programul RO10 "Copii si tineri aflati in situatii de risc si initiative locale si regionale pentru reducerea inegalitatilor nationale si pentru promovarea incluziunii sociale" (CORAI), derulat de Fondul Roman de Dezvoltare Sociala (FRDS) si finantat de Islanda, Liechtenstein si Norvegia, prin Granturile SEE 2009-2014. Va invitam sa consultati pagina web a Programului CORAI www.granturi-corai.ro