Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Exceptie de nelegalitate a unui act administrativ
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Exceptie de nelegalitate a unui act administrativ

Cum se procedeaza in fata instantei pentru a ridica o exceptie de nelegalitate a unui act admnistrativ in vederea eliberari unei autorizatii pina la judecarea definitiva a fondului.Mentionez ca ma judec pe vechiul cod si eu trebuie sa functionez pina se termina litigiul.
Multumesc!
Se procedeaza ca si in cazul tuturor celorlalte execeptii. Invocata si motivata in fapt si in drept. Succes!
Multumesc mult, aceste aspecte imi erau cunoscute ,ideia era cum se procedeaza mai exact, oricum multumesc inca odata.:((
Invocarea exceptiei de nelegalitate va suspenda judecata fondului, dosarul fiind inaintat spre solutionare tribunalului, instanta competenta