Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA si PFI
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA si PFI

Mai este PFI, persoana fizica independenta, un contract legal la ora actuala?
Dar asocierea CMI cu PFI?
Va rog un raspuns clar!
Multumesc,
exista doar notiunea de persoana fizica autorizata.

raspunsuri clare aflati la consultatii pe cazul in speta in care dezvoltati o ora situatia dvs.
PFI nu este doar o notiune (goala de continut)
PFI functioneaza legal in continuare, prin inregistrare la ANAF - APF local si emiterea unui certificat cu Cod de Identificare Fiscala (CIF) pe baza caruia se pot emite legal facturi fiscale si semna contracte.
PFI nu este inregistrat la ORC.