Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie copil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie copil

in cat timp de la depunerea actelor se primeste indemnizatia?
Conf art 14 alin 3 OUG 111/2010 cererile se soluţionează în termen de 15 zile lucrătoare de la data înregistrării la agenţia teritorială, prin decizie de admitere sau, după caz, de respingere, emisă de directorul executiv.
(4) Decizia prevăzută la alin. (3) se comunică solicitantului în termen de 5 zile lucrătoare de la data emiterii.

In concluzie dureaza cam o luna.
k. multumesc de informatie. am depus hartiile in 24.01.14, nu am primit nici un raspuns si nici banii nu au intrat in cont pana acum. unde pot sa ma interesez care este situatia ? ms
Puteti sa intrebati, la telefon sau prin e-mail, la Agentia Judeteana pentru Plati si Inspectie Sociala (AJPIS) cea care aproba si plateste indemnizatia pentru concediu crestere copil.