Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Modificare activitate la sediu social (cod CAEN)
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Modificare activitate la sediu social (cod CAEN)

Buna ziua, am si eu o nelamurire.
Ce pasi necesari trebuie sa fac pentru a modifica (completa) activitatea la sediul social?
Mai precis, codul CAEN 8020 cu activitate la beneficiar trebuie acum sa treaca la sediul social.

Va multumesc anticipat.
Hotarare AGA (sau asociat unic), modificare act constitutiv (actualizare), depunere dosar la Registrul comertului.
Sa inteleg ca doriti autorizarea unui alt cod caen (in ideea ca aveti deja autorizat ceva la sediu) la sediul social al societatii? Cod Caen pe care banuiesc ca il aveti deja in actul constitutiv?