avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1997 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Modificare activitate la sediu social (cod CAEN)
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Modificare activitate la sediu social (cod CAEN)

Buna ziua, am si eu o nelamurire.
Ce pasi necesari trebuie sa fac pentru a modifica (completa) activitatea la sediul social?
Mai precis, codul CAEN 8020 cu activitate la beneficiar trebuie acum sa treaca la sediul social.

Va multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: Loredana_84 , utilizator 16:47, 16 Aprilie 2014
Hotarare AGA (sau asociat unic), modificare act constitutiv (actualizare), depunere dosar la Registrul comertului.
Sa inteleg ca doriti autorizarea unui alt cod caen (in ideea ca aveti deja autorizat ceva la sediu) la sediul social al societatii? Cod Caen pe care banuiesc ca il aveti deja in actul constitutiv?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Autorizare obiect de activitate punct de lucru BiancaTudose BiancaTudose Buna ziua! Imi poate spune cineva de ce documente am nevoie pentru a autoriza la onrc un cod caen pentru un punct de lucru al unei societati? precizez ca ... (vezi toată discuția)
Modificari societate comersiala sorincapitanescu sorincapitanescu Sunt asociat unic intr-o societate comerciala La Reg Com trebuie sa modific sediul social, sa mentionez inchiderea unui punct de lucru desfiintat si sa ... (vezi toată discuția)
Schimbare cod caen robert_11 robert_11 Buna ziua. Am u SRL-D cu 5 coduri CAEN. Doresc ca sa schimb aceste coduri CAEN cu altele, implicit codul principal. Aveti idee ce pasi trebuie sa fac si cam ... (vezi toată discuția)