Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Decizie nefavorabila la recursul depus de ANAF
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Decizie nefavorabila la recursul depus de ANAF

Buna ziua
In urma cereri de anulare act administrativ(taxa auto) am castigat instanta de judecata (decizie favorabila de restituiere a taxei). Dupa ce ANAF a depus recurs si rejudecare, instanta curti de apel a dat urmatoarea decizie:
Respingere cerere principala ca nefondata
Respingere chemare in garantie ca ramasa fara obiect
Mentine dispozitia sentintei atacate privind respingereaexceptiei inadmisibilitatii.
Definitiva
Acum dupa cate am citit eu in hotarare am inteles ca este o decizie nefavorabila mie. Intrebarea este cum as putea sa atac eu decisia curti de apel?