Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Nelamurire sentinta
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Nelamurire sentinta

buna ziua,
ma poate lamuri si pe mine cineva ce inseamna asta ?
Ora estimata: 09:00
Complet: C8 (NCPC - stagiar)
Tip solutie: Admite plângerea
Solutia pe scurt: Admite plângerea contravenţională.
Document: Hotarâre 626/2014 04.04.2014

[ link extern ]

am facut o contestare la o amenda si pe site-ul judecatoriei era trecut aceasta solutie.
Deci ce inseamna am castigat sau mi-a fost repinsa contestatia ? si daca am castigat ce trebuie sa fac eu in continuare acuma ?
Buna seara,

Admiterea plângerii contravenționale inseamna că ați câștigat. Deocamdată trebuie să așteptați să vi se comunice hotărârea. Poliția Locală Reșița va avea termen de 30 de zile pentru a ataca hotărârea de la data în care i se comunică. Dacă nu o atacă, aceasta va deveni definitivă.