Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ajutoare sociale mame singure
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ajutoare sociale mame singure

Buna seara.as dori sa va prezint situatia mea pe scurt.:dupa o relatie de 10 ani a rezultat un copil.ne am despartit Dar nu am fost niciodata casatoriti.intrebarile mele sunt:dak as dori sa plec cu copilul in strainatate imi trebuie si acordul tatalui chiar dak nu am fost casatoriti?ce ajutoare se acorda unei mame care ISI creste copilul singura si cui trebuie sa ma adresez pt a beneficia de ele?
Buna ziua am si eu o intrebare sunt o mama singura care cresc copilul ?as putea primi un ajutor de crestere copil ?