avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 598 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Ajutoare sociale mame singure
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Ajutoare sociale mame singure

Buna seara.as dori sa va prezint situatia mea pe scurt.:dupa o relatie de 10 ani a rezultat un copil.ne am despartit Dar nu am fost niciodata casatoriti.intrebarile mele sunt:dak as dori sa plec cu copilul in strainatate imi trebuie si acordul tatalui chiar dak nu am fost casatoriti?ce ajutoare se acorda unei mame care ISI creste copilul singura si cui trebuie sa ma adresez pt a beneficia de ele?
Cel mai recent răspuns: Lauramihaela22 , utilizator 12:34, 4 Octombrie 2018
Buna ziua am si eu o intrebare sunt o mama singura care cresc copilul ?as putea primi un ajutor de crestere copil ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Alocatie monoparentala zabamalia zabamalia Va rog frumos sa-mi spuneti cat este plafonul la alocatia monoparenatala pe anul 2013; singura am in intretinere un copil minor si fata in varsta de 21 de ... (vezi toată discuția)
Alocatie monoparentala luizaluize luizaluize Ce conditii trebuie sa indeplinesc pentru alocatie monoparentala? (vezi toată discuția)
Alocatie monoparentala blueelf08 blueelf08 Buna ziua! Care sunt criteriile de acordare a alocatiei monoparentale? Spre exemplu, la un venit de 404,5 lei de persoana (un adult si un minor), se acorda si ... (vezi toată discuția)