avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 584 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Trainer parenting - Cum infiintez PFA?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Trainer parenting - Cum infiintez PFA?

Buna ziua,

Urmeaza sa obtin un certificare de trainer de parenting din partea unei mari companii din SUA, dupa care intentionez sa ofer cursuri de training parintilor din Romania. In acest sens, vreau sa infiintez un PFA insa nu stiu ce cod CAEN sa aleg.
Banuiesc ca trebuie sa ma incadrez undeva la "consultanta". De asemenea, ma intereseaza daca pentru a desfasura aceasta activitate este necesar sa am si alte studii in domeniu. Mentionez ca inca nu am o diploma de studii superioare.
Va multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: silviacer , utilizator 08:01, 24 Aprilie 2014
Vedeti daca va incadrati la 8559 Alte forme de invatamant n.c.a.
Aceasta clasa include:
-invatamantul care nu poate fi incadrat intr-unul din clasele CAEN 8510-8553
-servicii ale conducatorilor academici
-centre de invatamant ce ofera cursuri terapeutice
-cursuri de verificare a cunostintelor profesionale
-pregatirea in domeniul limbilor straine si al dobandirii abilitatilor de conversatie
-instruirea in domeniul calculatoarelor
-instruire de religie
Aceasta clasa include de asemenea:
-pregatirea salvamarilor si a salvamontistilor
-instruirea in metode de supravietuire
-instruirea in oratorie
-instruirea in citire rapida, citire inversa, etc.
Aceasta clasa exclude:
-programe de alfabetizare pentru adulti, vezi 8520
-invatamantul secundar general, vezi 8531
-invatamantul secundar tehnic si profesional, vezi 8532
-invatamantul superior, vezi 854
Va multumesc. :) Stiti cumva daca la categoria aceasta este obligatoriu sa ai studii superioare?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Caen societate carmen.balan1967@yahoo.com carmen.balan1967@yahoo.com Buna ziua ! In ce CAEN considerati ca se incadreaza o socoetate care are ca si activitate coaching ul ? Multumesc (vezi toată discuția)
Cod caen 8559 LCOPAN LCOPAN Cod CAEN 8559 este legal pt desfășurare activitate sportivă nu de performanță? De genul petrecere timp liber prin sport. Mulțumesc (vezi toată discuția)
Cod caen pfa organizare cursuri Andreea-A Andreea-A Ma gandesc sa infiintez un PFA pentru organizarea de cursuri (din domeniul terapiilor alternative, sustinute de persoane din strainatate) si as vrea sa stiu ce ... (vezi toată discuția)