Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Taxa radio tv
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Taxa radio tv

Azi am primit o noua NOTIFICARE DE PLATA de la SRTV ,ma simt agresat de aceasta notificare ,ce pot face pentru a nu mai primi aceasta mizerie de hartie, nu detin si nu folosesc tv radio specific ,am un srl folosesc energia maxim 8 (opt)ron pe luna pentru un amarat de PC iar taxa este de 50 tv +30radio total 80 pe factura ENEL.,precizez ca suntem 2 angajati de la infintare 20 .02.2009 pana in prezent sau adunat 1962 ron cu tot cu penalizari . NU DORESC SA-I PLATESC DAR VREAU SA NU MAI PRIMESC SA ANULEZ SI SUMA .Va multumesc
Puteti formula o actiune prin care sa solicitati anularea acestei taxe, pt. a se constata lipsa temeiului legal pt. facturarea acestor servicii, intrucat societatea nu a beneficiat de acestea.
Exista decizii ICCJ in acest sens, de care va puteti folosi.

Gasiti mai multe informatii aici:
www.avocatnet.ro/content/art...
Si eu sunt in situatia prezentata dar as mentiona ca cei de la ....TV nu emit factura ci trimit doar somatie de plata.
Ce costuri (aproximativ)ar implica o actiune in justitie?