avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 916 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare femei 57 ani in noiembrie 2014
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare femei 57 ani in noiembrie 2014

Buna seara.
Supun atentiei dumneavoastra, celor care ma pot ajuta, o mica intrebare. Mama mea, actualmente in Italia la munca, in acest an se fac 5 ani cu acte in regula - cotizatii platite- doreste sa iasa la pensie anticipat, sau anticipat partial. Ma puteti ajuta cu un sfat, ce are de facut, ce acte ii sunt necesare, o pot ajuta anii de munca in afara tarii?
Va multumesc si va doresc o seara cat mai placuta!
Cel mai recent răspuns: Ivona Calugaru , Avocat 22:25, 28 Aprilie 2014
Avem nevoie de mai multe detalii pt a va putea ajuta.
~ Conținut șters la cerere ~

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensionare anticipata oana irimia oana irimia Va rog frumos sa ma ajutati cu raspuns concret privind posibilitatea pensionarii anticipate pentu mama mea . Situatia ei este urmatoarea : nascuta in 1953 . ... (vezi toată discuția)
Iesire la pensie Lummy Lummy sora mea este nascuta in 1959 si are 35 ani vechime.poate iesi la pensie anticipata? Sau pensie partiala anticipata? (vezi toată discuția)
Buna seara , domiciliez de 20 ... Bianca_Livia Bianca_Livia Buna seara, ma numesc Danut Gheorghe Bodeanu, domiciliez de 20 de ani in Italia si va rog respectuos sa ma ajutati cu un raspuns fata de faptul ca pe ... (vezi toată discuția)