Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensionare femei 57 ani in noiembrie 2014
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensionare femei 57 ani in noiembrie 2014

Buna seara.
Supun atentiei dumneavoastra, celor care ma pot ajuta, o mica intrebare. Mama mea, actualmente in Italia la munca, in acest an se fac 5 ani cu acte in regula - cotizatii platite- doreste sa iasa la pensie anticipat, sau anticipat partial. Ma puteti ajuta cu un sfat, ce are de facut, ce acte ii sunt necesare, o pot ajuta anii de munca in afara tarii?
Va multumesc si va doresc o seara cat mai placuta!
Avem nevoie de mai multe detalii pt a va putea ajuta.
~ Conținut șters la cerere ~