avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 972 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Servicii facturate din China
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Servicii facturate din China

Buna ziua , sunt platitor de tva si am primit o factura de servicii din China, va rog sa ma ajutati cu o monografie contabila in aceasta speta , mai ales in legatura cu tva
Cel mai recent răspuns: VascoLeg , utilizator 14:41, 29 Aprilie 2014
nu are treaba cu tva-ul.
posibil cei care eu emis factura , sa fie vre-un punct de lucru din vama Romana .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Inregistrari contabile achizitii china toareanelia toareanelia Achizitionam din China echipamente de joaca , platesc in vama TVA , acest TVA cum va fi inregistrat in contabilitate , cu valoarea platita in vama se poate ... (vezi toată discuția)
Taxe dropshipping romania bbadrian29 bbadrian29 Buna seara, As vrea sa stiu si eu care care ar fi taxele de platit pentru o afacere de tip dropshipping cu produse din China. Mentionez ca nu vand produsele ... (vezi toată discuția)
Recuperare tva import Octavian98 Octavian98 Recuperare TVA import Bună ziua! Vin cu o întrebare poate banală: Există posibilitatea ca o firmă neplătitoare de TVA să își recupereze TVA-ul ... (vezi toată discuția)