avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 340 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Completare decl.318
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Completare decl.318

Buna ziua, am completat decl.318 pentru recuperare tva la combustibil achizitionat din ue , am completat cod 1 la inf financiare - cu explicatia combustibil - si am primit de la anaf respins cu mentiunea '"SUBCOD ERONAT SAU NECOMPLETAT".
In CF sunt mentionate numai coduri nu si subcoduri. Unde se gaseste aceasta subclasificare?
MULTUMESC ANTICIPAT!
Cel mai recent răspuns: Ioan Petru Butariu , Contabil 12:40, 13 Mai 2014
Ultima modificare: Marți, 13 Mai 2014
Ioan Petru Butariu, Contabil

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Combustibil achizitionat din turcia prest prest Buna ziua. O soc.comerciala a achizitionat combustibil din Turcia pe baza de BF. Se considera taxare inversa ? Sau nu se evidentiaza TVA-ul fiind platit in ... (vezi toată discuția)
Ce formular este pt recuperarea de accize la combustibil???? petrans petrans Buna.din 2010 pentru recuperare tva extern trebiue san e adrez=sam prin formularul 318 autoritatilor Ro si ele la randul lor cer recuperarea de ... (vezi toată discuția)
Transporturi intracomunitare viorica bulzan viorica bulzan 1)Furnizolul fiind firma X platitoare de tva cu sediul fix in Romania orasul \" A\" adica Eu efectuez o prestatie de transport intracomunitar pentru ... (vezi toată discuția)