Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Card blocat
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Card blocat

Am un card de credit pe care s-a pus proprire,sau mai bine a fost blocat de catre o alta banca la care aveam restante .Am depus pe card banii aferenti ratei luna trecuta iar luna asta mi-a venit de plata cu penalitati pentru ca nu am depus banii.Am sunat la banca cu cardul sa vad ce s-a intamplat si mi-au spus ca banii i-am depus dar nu au intrat in cont si ca pana nu platesc datoria la cealalta banca nu au ce sa faca . Daca eu termin de achitat cealalta banca in 5 ani atunci eu depun pe card degeaba deci o sa mai dea in judecata si ei pentru neplata si mai baga si penalizari pe deasupra cu toate ca eu platesc
Mentionez ca e hotarare judecatoreasca de blocare a tuturor conturilor
Cristi0622, utilizator
Da, aveti mare dreptate !! Care este intrebarea?
Intrebarea era ,ce pot sa fac ?
Sa platesc tot imprumutul plus cheltuielie de judecata nu am.
Solutiile ar fi:
- platiti tot si inchideti socoteala cu creditorii
- contestati executarea in instanta (daca aveti motive intemeiate)
- incercati sa ajungeti la o intelegere cu banca (singur sau cu ajutorul unui mediator bancar)
- renuntati la contul respectiv si cereti la slujba sa va plateasca de la caserie