avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 650 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Card blocat
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Card blocat

Am un card de credit pe care s-a pus proprire,sau mai bine a fost blocat de catre o alta banca la care aveam restante .Am depus pe card banii aferenti ratei luna trecuta iar luna asta mi-a venit de plata cu penalitati pentru ca nu am depus banii.Am sunat la banca cu cardul sa vad ce s-a intamplat si mi-au spus ca banii i-am depus dar nu au intrat in cont si ca pana nu platesc datoria la cealalta banca nu au ce sa faca . Daca eu termin de achitat cealalta banca in 5 ani atunci eu depun pe card degeaba deci o sa mai dea in judecata si ei pentru neplata si mai baga si penalizari pe deasupra cu toate ca eu platesc
Mentionez ca e hotarare judecatoreasca de blocare a tuturor conturilor
Ultima modificare: Miercuri, 30 Aprilie 2014
Cristi0622, utilizator
Da, aveti mare dreptate !! Care este intrebarea?
Intrebarea era ,ce pot sa fac ?
Sa platesc tot imprumutul plus cheltuielie de judecata nu am.
Solutiile ar fi:
- platiti tot si inchideti socoteala cu creditorii
- contestati executarea in instanta (daca aveti motive intemeiate)
- incercati sa ajungeti la o intelegere cu banca (singur sau cu ajutorul unui mediator bancar)
- renuntati la contul respectiv si cereti la slujba sa va plateasca de la caserie

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Refinantare newguy newguy Am facut o refinantare la o banca din Bucuresti. Cand am semnat contractul mi s-a explicat ca trebuie sa aduc adresele de inchidere de la cealalta banca unde ... (vezi toată discuția)
Poprire pe conturi toma_claudia toma_claudia Buna ziua, As dori sa primesc un sfat de la cei avizati. In anul 2008 am contractat un imprumut de nevoi personale, pe care nu am mai putut sa-l achit. Intai ... (vezi toată discuția)
Poprire ilegala??? www.armariotbc@yahoo.com www.armariotbc@yahoo.com Am o problema deosebita cu banca unde eu lunar incasez salarul.pe card. In urma unei hotarari judecatoresti definitive si irevocabile m-i sa instituit o ... (vezi toată discuția)