Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pensie alimentara

Am inteles ca minorul care a implinit varsta de 18 ani poate sa primeasca in continuare pensia alimentara daca isi continua studiile. Ma intereseaza mai exact care este varsta limita si daca este necesar ca forma de invatamant sa fie de zi.
Va multumesc!
Copilul major este indreptatit sa primeasca pensie daca continua studiile, invatamant de zi, pana la implinirea varstei de 26 de ani si daca nu realizeaza venituri.