Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Pfa inscris in registru operatorilor intracomunitari
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Pfa inscris in registru operatorilor intracomunitari

Sunt pfa inscris in registru operatorilor intracomunitari de la data de 14.04.2014.Nu sunt platitor de tva in tara si as dori sa aflu cum voi factura catre extern si daca trebuie sa depun vreun formular la anaf si care este acesta.
Factura se face fara T.V.A. Trebuie sa depuneti la fisc declaratia 390.
Multumesc!