Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Contributii I.I
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Contributii I.I

Buna ziua ! Mi-am infintat o I.I pe data de 18.01.2013, am facut toate actele necesare si am inceput treaba.
Intrebarea mea este ,ce contributii am de platit cum se procedeaza si mai ales cand trebuie sa ma duc la reg. com.
In termen de 15 zile de la data infiintarii I.I. trebuia sa mergeti la fisc cu un dosar cu copii de pe actele de constituire si cu declaratia 220 privind venitul estimat/norma de venit si, eventual, declaratia 600 privind venitul asigurat la sistemul public de pensii pentru anul 2014. In baza acestora vi se intocmeste decizia de impunere 260.

Toate aceste declaratii le gasiti aici:
[ link extern ] /