Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare cetatean italian in baza certificatului de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare cetatean italian in baza certificatului de inregistrare

Pot angaja un cetatean italian in baza certificatului de inregistrare eliberat de ORI Timis, in care e specificat CNP-ul persoanei in cauza? Oricum CNP-ul il iau din acest document, pt ca nu pot genera D112 fara sa am CNP ul angajatului, dar trebuie sa il angajez in baza pasaportului/cartii de identitate + CNP-ul luat de pe acest document?
Multumesc!
Da, il puteti angaja in baza acelui document emis de I.G.I. (fost O.R.I.)
Multumesc frumos!